2. Szabad utat a magyar találmányoknak! Kutatásra, fejlesztésre és az innovációs iparra épülő társadalmi, gazdasági fejlődést, új adórendszert!
Csak magas hozzáadott értékkel operáló és exportorientált, magyar tulajdonban lévő nemzetgazdasággal lehet a nemzet tagjainak gazdagodását elérni.
-
A kutatás-fejlesztést és eredményeire épülő innovációs ipart minden nemzetgazdasági ágon belül lehetőségekhez juttatjuk, de a világban mindenhol egyformán nyomasztó problémákból adódó exportpotenciálja miatt az orvoslás, az energetika és a jövőgenerációs hulladékfeldolgozás terén kiemelt fontosságúként kezeljük. Az innovációs ipar minél nagyobb előretörése érdekében intézményesítjük a hazai találmányok több fokozatú, tudományos és befektetési potenciál alapú szűrését és minősítését, a megalapozott elgondolások és az ipari tömegtermelés közötti szakadék áthidalásának szervezett menedzsmentjét, inkubátorházas továbbfejlesztését. Külön hangsúlyt fektetünk az ötletgazdák jogi és fizikai biztonságára. A tudás alapú munka társadalma felé ezzel tesszük meg a legfontosabb lépést!
-
Új szemléletben végtermék meghatározott, minden elemében hazai, optimalizált termék-értékláncokból álló, részben innovatív élelmiszergazdaságot építünk fel, ha szükséges közvetlen állami, kormányzati szervezéssel segítve az új szemléletben történő elindulást, nemzetközi piacra lépést.
A jogszabályi környezeten (családi gazdaságokat előnyhöz juttató birtokpolitika, gazdaságos üzemméret meghatározása, újfajta szövetkezési formák lehetővé tétele) túl az állami infrastruktúra fejlesztésekben (tanyafejlesztési programok, alföldi öntözőrendszerek, fenntartható vízgazdálkodás), a költségvetési források elosztásában és a pályázati, támogatási feltételek meghatározásában (a biodiverzitás megőrzése, új generációs hulladékkezelés és egyéb környezetvédelmi szempontok) is érvényre juttatjuk az új, holisztikus élelmiszergazdasági szemléletet.
-
Kizárólagos állami jogosítvánnyá tesszük az ivóvíz kitermelést, állami törzsvagyonná minősítjük ivóvíz kincsünket. A nemzetközi porondon történő meg- és elismertetés után az ivóvízhiányos fejlett országok részére prémium árú prémium termékeket teszünk elérhetővé, mely profitja a központi költségvetés egészségügyi, oktatási és bérezési kiadásaihoz járul hozzá.
-
Bevezetjük a „Nemzeti ötletdoboz” intézményét: egy központi fiókba leadhatóak olyan részletesen kidolgozott ötletek, amelyek a nemzetgazdaság, annak valamely alrendszerének, vagy a közigazgatás valamely részének működési költséghatékonyságát javítják, vagy tiszta külföldi bevételt hoznak az ország számára, illetve amelyek valamilyen rendszerhibára, eljárási hibára hívják fel a figyelmet, miközben egyúttal alternatív megoldási módszert is javasolnak.
Az adófizetés felelősségvállalás a közösségért, amiben élünk! Dönts!
Az adó és járulékfizetést ma mindenki ott próbálja elkerülni, ahol tudja. Az általános vélemény sajnos jogos: „A megérdemelt munkabérem egy részéről mondjak le azért, hogy mások értelmetlenül, az akaratommal közel sem egyezően elköltsék? Hogy amikor orvoshoz kell mennem, akkor fizethessem a magánrendelést, a gyereknek a magántanárt, az úthasználatért külön a benzinben és az autópályadíjakkal? Ezért fizessek jövedelemadót, és ÁFA-t is, a munkaadóm a szociális hozzájárulási adót, adjam a keresetem 70%-át az államnak a közfeladatokra? Hát nem!”
Egy új, arányos adórendszer létrehozásához az első lépés – bármennyire furán is hangzik – a korrupció visszaszorítása. Ma ugyanis nem lehet tudni, hogy a közterhekből befolyó pénz vajon mi mindenre is lenne elég, ha azt nem lopnák és herdálnák el.
-
A jelenlegi adórendszerben kezdeményezzük, hogy a havi bruttó 500.000 forint felett kereső dolgozók rendelkezhessenek a ténylegesen befizetett személyi jövedelemadójuk 20 százalékáról. 10 %-ot az általa megnevezett központi alrendszer – oktatás, egészségügy, nyugdíjkassza stb. javára, 10 %-ot pedig az állandó lakóhelye szerinti helyi intézmény – iskola, óvoda, idősotthon stb. javára utalványozhassanak.
-
Létrehozzuk az alapvető megélhetési és gyermeknevelési termékek között a szociálisan támogatott, ÁFA mentes kategóriát. Az előre rögzített minőségi elvárásnak garantáltan megfelelő, az ártenderben legolcsóbb ajánlatot adó gyártó terméke, egyéves árgaranciája mellett, abban az évben mentes lesz az ÁFA-tól. Ezáltal a legalacsonyabb keresetűek számára a boltok szociális polcáról az alapvető termékek sokkal olcsóbban beszerezhetőek lesznek. A tendert minden évben újra elvégezzük.
-
A társasági adó kedvezménynek tömegsportokra és oktatási-nevelési intézmények sportlehetőségeinek fejlesztésére történő kiterjesztésével lehetőséget adunk a gyerekek és felnőttek helyi sportolási körülményeinek javítására a kisebb településeken, falvakban is! Ennek érdekében szigorítjuk a támogatások területi hatályát, a jövőben a cégek csak a telephely szerinti illetékes önkormányzat és egyes elmaradott települések hatáskörébe tartozó szervezet, intézmény részére nyújthatnak támogatást. A közpénzből működő és direkt vagy indirekt köztulajdonú társaságok a jövőben nem élhetnek a TAO kedvezmény lehetőségével!
-
A korrupció visszaszorítását követően véget vetünk az dolgozók kettős adóztatásának: a személyi jövedelmek adóját megszüntetjük, helyette az áruk és szolgáltatások forgalmának ma is létező adóztatását (ÁFA) következetesen és szigorúan végrehajtjuk, a nagy értékű ingóságok és az ingatlanok adózottságának igazolását azok teljes tulajdonlása, használata alatt ellenőrizzük. Az adókedvezményként megjelenő családtámogatást a munkajövedelmet kiegészítő járandóságként biztosítjuk.
-
A cégek átláthatatlanul bonyolult és bürokratikus adóztatási rendszerét leegyszerűsítjük!
